ATİNA GULET YAT KİRALAMA - YUNAN ADALARI MAVİ YOLCULUK - ÖZEL YAT VE KABİN KİRALAMA ATİNA
Atina, başkentidir ve Yunanistan'ın en büyük şehridir. 3400 yıllık tarihi ile, dünyanın en eski şehirlerinden biridir. Atina antik kenti, günümüzde Atina'nın bir parçası olan liman kenti Pire'den deniz ve deniz ticaretine bağlantı sağlayan güçlü bir şehirdi. Pire şimdi Yunanistan'ın en önemli ulaşım limanına ev sahipliği yapıyor. Medeniyetlerin tarihinde, özellikle antik felsefe ve sanat alanlarında, Atina şehrinde gerçekleştirilen atılımlar büyük önem taşımaktadır.

Atina, Platon Akademisi'ne ve Aristotales'in beğenisine ev sahipliği yapıyor. Atina'nın dünya kültürüne yaptığı eşsiz katkı nedeniyle, Batı medeniyetleri, doğu medeniyetlerinin altın çağlarını geçirdiği zamanlarda, kendilerini Atina'nın medeniyeti ile ilişkilendirmeye meyilliydi. Modern Atina, antik Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerinin ve modern zamanların yapı ve kültürlerinin bir arada yaşadığı bir şehirdir. Bu dönemlere ait yapıların kentte uyum içinde birlikte olduklarını görmek mümkündür. Atina, Yunanistan'ın politik, kültürel ve mali sermayesidir. Yunanistan'ı derinden etkilemiş olan son ekonomik krizle bir süreliğine sarsılan günlük hayat 2012 yılına kadar normale döndü. 2012 yılında Atina dünyanın 39. en zengin şehri. Atina şehir merkezi 664 bin nüfusa sahiptir. Pire ve diğer bölgelerle birlikte Atina'nın nüfusu 4 milyona yakın. Avrupa Birliği'nin dördüncü en kalabalık başkenti.

Bu antik şehrin tarihi mirasını neredeyse hissedebilirsiniz. Parthenon bu dönemden kalan eserlerin en ünlüsüdür. Parthenon dışında Osmanlı, Bizans ve Roma dönemlerinden kalma önemli yapılar bulmak mümkündür. Atina'daki iki UNESCO dünya mirası alanı, Atina Akropolü ve Dafni Manastırı. 19. yüzyılda inşa edilen Yunan parlamentosu ve Yunanistan Ulusal Kütüphanesi, Atina Triad, Atina Üniversitesi ve Atina Akademisi, modern trendlerin en güzel örnekleri. 1896'da Atina da ilk modern Olimpiyatları düzenledi. Atina'daki Modern Arkeoloji Müzesi, dünyadaki en büyük antik Yunan eserler koleksiyonuna sahiptir. Yeni Akropolis müzesi, Atina'da mutlaka görmeniz gereken bir müzedir.


Atina Kabin Kiralama

Atina Yat Kiralama