Fethiye, dağların eteğindeki pitoresk koyda, yeşil çam ve sedir ormanları ile korunmaktadır - Dalaman havaalanına 60 km mesafede bulunan gelişmiş bir turizm altyapısına sahip, alışılmadık derecede güzel bir tesistir. Olağanüstü çevre dostu olmasıyla bilinen yeşil yarımadaya dalmış bu tesis, mahremiyet ve sakinlik arayan, güzel doğayı sevenler, temiz hava ve güzel manzaralar arayanlar için idealdir.

Turistler arasında, tatil yeri Akdeniz'de popüler bir yer haline gelmiştir ve Turkuaz Kıyısı olarak da bilinir. Fethiye, görkemli dağlarıyla sayısız kumlu plaj, ada ve insan gözü koylarından ve renkli çarşılarından gizlenmiş sayısız dünya, dünyanın dört bir yanından turistleri çekiyor.

Fethiye nasıl bir yer? Engebeli sahil şeridi üzerindeki koy ve adaların bolluğu, yat turizminin gelişmesi için mükemmel bir temel oluşturur. Fethiye'nin eski kentinde plaj yoktur, en yakın belediye plajı Çalış plajıdır, Fethiye'nin eski ilçesine birkaç kilometre uzaklıktadır. Yıl boyunca Fethiye Türkiye'ye yakın denizlerdeki su sıcaklığı nadiren 19 ° C'nin altına düşer. Fethiye bölgesi, özellikle dalgıçlar için ilginç olan muhteşem deniz ve su altı tüf mağaraları ile ünlüdür. Fethiye Türkiye'ye 16 km uzaklıkta, Ölüdeniz kasabası yakınlarında, en çok ziyaret edilen ve Türkiye'nin en güzel plajlarından biri olan Ölü Deniz denilen eşsiz bir doğa rezervi olan Blue Lagoon vardır.

Fethiye'ye bilgi eklemek için, bölgenin zengin tarihi geçmişini hatırlatan ve turist çeken başlıca turistik yerlerden (Fethiye'nin görülmeye değer yerleriyle ilgileniyorsanız) bahsetmelisiniz - Türkiye'de Fethiye Limanı yakınında bulunan Roma amfitiyatrosu, Rodos şövalyesi kalesi kalıntıları, antik yapıların cephesini taklit eden uçurumdaki Likya mezarları (M.Ö 3-4. yüzyıl).

Fethiye'de turistler çok eğlenecek. Burada yamaç paraşütü, aşırı beyaz su raftingi yapabilir, dağ yollarında jeep safarisi yapabilir, tekne gezileri yapabilir veya sualtı dünyasının tüm güzelliği ile dalış yapabilirsiniz. Fethiye caddeleri, keyifli bir alışveriş deneyimi sunan ve ulusal ve Avrupa mutfağının lezzetli yemeklerini tadabileceğiniz farklı mağaza, bar ve restoranlarla doludur.

Fethiye Kabin Kiralama

Fethiye Yat Kiralama

2,643 Trawler Yat
2,500 Trawler Yat