Mavi Yolculuk

MAVİ YOLCULUK NEDİR?  MAVİ YOLCULUK NASIL PLANLANIR? MAVİ YOLCULUK ROTALARI
Mavi Yolculuk ilk olarak Halikarnas balıkçısı(Cevat Şakir Kabaağaçlı) ve arkadaşlarının Bodrumun bakir koylarında yaptıkları kısa yatılı gezilerle başlamış ve daha sonra Türk ustaların inşa ettiği ahşap guletlerin çoğalması ile turizme katılmıştır. Genellikle bir çoğumuz Mavi Yolculuğu Türk Sinemasında izlediğimiz filmlerle tanıdık. Lüks ve konforu aynı anda bize sunan Mavi Yolculuk tatili, günümüzde her bütçeye hitap edecek şekilde tasarlanan Guletlerle Mavi Yolculuk Hayali kuran herkesi masmavi denizlerle buluşturuyor. Mavi Yolculuk,Bodrum başta olmak üzere Marmaris, Fethiye, Göcek, Bozburun, Kekova, Kaş, Kemer olmak üzere Türk karasularında giderek büyük bir üne kavuşmuştur.Mavi Yolculuk her türlü donanıma ve konfora sahip Guletlerle yapılmaktadır. Guletlerin boyutları ve kaliteleri değişmektedir.Günümüzde Mavi Yolculuk Türkiye sınırlarını aşarak Yunanistan, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, İtalya gibi bölgelerde de artan mavi yolculuk sevdalıları ile büyüyen büyük bir turizm sektörü konumuna gelmiştir.


Mavi Yolculuk,3 gece ve üzeri genellikle 1 hafta şeklinde yat kiralayarak Allah'ın bizlere lütfu olan masmavi koylarda geçirdiğimiz 5 yıldızlı bir tatil seçeneğidir. Mavi tur organizasyonlarına olan ilgi turların ve tekne özelliklerinin gelişmesiyle birlikte artıyor. Her türlü konforun sunulduğu bu turlar, seyahat severlerin ilgi ve beklentilerine uygun gerçekleştiriliyor.Bu konseptte,Bodrum’dan Antalya’ya kadar bölgede nefis güzellikteki sayısız koylara ve doğal güzelliklere şahit olabileceğiniz huzur verici, deniz ile iç içe geçen bir tatil yaşamak mümkün.Genellikle en çok tercih edilen mavi yolculuk rotaları; Fethiye-Göcek, Fethiye-Kekova, Fethiye-Marmaris, Marmaris-Hisarönü Körfezi, Marmaris-Bodrum, Bodrum-Gökova Körfezi ve Yunan adalarıdır. Rhodes,Symi,Kos,Corfu,Atina,Mikonos gibi Mavi Tur Yunan Adalarını ziyaret etmek isteyen misafirler nikacruise.com dan isteklerine göre her bütçeye uygun gulet yat kiralayabilirler.


Sizlerde Mavi Yolculuğun büyüleyici dünyasında unutulmaz bir tatil  yapmak istiyorsanız öncelikle yapmanız gerekenler;
        1. Mavi Yolculuğa kaç kişi ile çıkacağınıza karar vermelisiniz.
        2. Mavi Yolculuk süresi ne kadar olacak?
        3. Mavi Yolculuk Yat kiralama için bütçenizi belirleyin.
        4. Mavi Yolculuk rotanız neresi olacak. Bir fikriniz yoksa bu linkten size en uygun rotayı seçebilirsiniz.   https://www.nikacruise.com/rotalar


Bu planlamaları yaptıktan sonra Nika Cruise'un deneyimli personeline danışarak sizlerde en uygun yatı kiralayabilirsiniz. Nika Cruise olarak Mavi yolculuk öncesi ve mavi tur sırasında siz değerli misafirlerimizin Mavi Yolculuk tatilini mükemmel yapmak için sürekli sizlerle irtibat halinde bulunacağız.