Bodrum, Türkiye'de bir turizm beldesidir. Türkiye'nin batısında Ege Denizi kıyısında yer almaktadır. Muğla iline bağlı bir Türk limanıdır. Bodrum yarımadasında yer alan Bodrum, bugün Halikarnassos adı verilen Herodot zamanında, İzmir'in 270 kilometre güneyindedir. Şehirde çoğu balıkçılık, gemi yapımı, halı imalatı ve turizm üretimi yapan yaklaşık 33.000 kişi yaşamaktadır. Her yıl güneş ve sahil turizmi için binlerce turist geliyor. Ünlü şarkıcı Zeki Müren Bodrum'da öldü. Heredot-Antik Yunan Tarihçisi Bodrum'da yaşıyordu. Turgut Reis, bir Osmanlı amiral olan bir Bodrumludur.

Rodos Şövalyeleri tarafından inşa edilen etkileyici bir ortaçağ kalesi, Ege ve Akdeniz'in buluştuğu Bodrum'un göz kamaştıran mavi koyuna girişini koruyor. Kentin merkezinde, Dünyanın Yedi Harikası'ndan biri olan Kral Mausolus'un Mezarı .

Kasabanın cazibesi ünlüdür, avuç içi uzun sahil şeridinde dolaşan çeşitli tatilcilerin ilgisini çekerken, zarif yatlar yat limanını doldurur.

Şehirden çok uzakta değil, kesinlikle temiz, düzenli, sıcak denizlerde yüzebilirsiniz. Özellikle su altı dalgıçları sayısız resifleri, mağaraları ve görkemli kaya oluşumlarını keşfetmek isteyecektir. Sular, tüm şekil ve büyüklüklerde çok renkli süngerler, ahtapot ve çok çeşitli başka su yaşamları sunar.

Bodrum’un tersanelerinin itibarı çok eskilere dayanıyor ve bugün ustalar hala geleneksel yatları inşa ediyor: sivri bir yay ve kıç bulunan Tirhandil ve geniş bir ışın ve yuvarlak kıçlı Guletler. İkincisi, özellikle gezi ve zevk gezilerinde ve yıllık Ekim Kupa Yarışı'nda kullanılır.

Bodrum, Rodos Şövalyeleri tarafından inşa edilen büyük ortaçağ kalesi tarafından korunan göz kamaştırıcı bir mavi koya bakan yeşil bir tepeye doğru sırayla yükselen çiçeklerle süslenmiş beyaz bir evler kasabası.
Bodrum inanılmaz derecede zengin bir geçmişe sahip. Eski tarihin birçok büyük medeniyetleri ve olaylarının içindeki veya yakınındaki konumu, Halikarnassos'u - Bodrum'un eski adı - önemli bir merkez yapar.
Bodrum, Türkiye'nin en güzel kozmopolit ve sofistike tatil beldelerinden biridir. Günün ve gecenin herhangi bir zamanında, burada her zaman bir şeyler oluyor.

Yarımadanın kuzey kıyılarını - Torba, Türkbükü, Gölköy ve Gündoğan - karayoluyla ya da daha iyisi, sakin koyları, narenciye bahçelerini ve ağaçlık adaları keşfetmek için bir tekne ve mürettebat kiralayın. Zeytin ağaçlarıyla kaplı tahıl tepe tepelerini öğütmek için hala enerji sağlayan küçük yel değirmenleri. Torba, tatil villalarına sahip modern bir köy ve güzel bir yat limanı, Bodrum'un 8 km kuzeyinde yer almaktadır. Gölköy ve Türkbükü, küçük ve sade bir balıkçı köyüdür ve hoş bir koya bakan bir avuç taverna vardır.
Karaada'ya bir tekne gezisinden sonra, Bodrum'dan yarım saat sonra, kayalardan akan ılık maden sularının cildi güzelleştirdiğine inanılan mağarada banyo yapabilirsiniz.


Bodrum Kabin Kiralama

Bodrum Yat Kiralama