S.S.S


Farklılık göstermektedir. Detayları Yat ve Tur bölümlerimizin açıklama kısımlarında bulabilirsiniz.
Özel Tekne / Gulet Kiralama : Özel Yat Kiralamada; tekne seçimi, tur tarihi, yemek menüsü, tur programı gibi detayların tümü sizin istekleriniz doğrultusunda belirlenir. Deneyimli personelimiz sizin ve grubunuzun memnuniyeti için sadece size özel servis verir. Tekne filomuzda bulunan farklı boy ve standartlarda ki kabinli yatlarımızdan size ve grubunuza en uygun standart ve fiyattaki yatı kendiniz seçebilirsiniz.

Kabin Kiralama : Eğer bir grup oluşturmakta zorluk çekerseniz veya yalnız seyahat etmek isterseniz; Kesin Hareketli haftalık Mavi Yolculuk turlarımızda 1 veya daha çok kabin kiralayabilirsiniz. Dünyanın farklı yerlerinden gelen diğer misafirlerimizle tanışma imkanı bulursunuz. Kabin Turlarında tura çıkacak yatımızın ismi depar tarihinden 1 gün öncesinde açıklanır, turun başlangıç ve bitiş tarihleri, tur programı, yemek menüleri gibi detaylar önceden belirlenmiş olup bu standartlar dâhilinde yolculuk yapılır.
Özel Tekne / Gulet Kiralama: Yunan karasularındaki liman vergileri ve palamar ücretleri, yemekler, alkollü ve alkolsüz içecekler, kara turları, havaalanı transferleri fiyata dâhil değildir.

Kabin Kiralama: Alkollü ve alkolsüz içecekler, şişe su, kara turları ve havaalanı transferleri fiyata dâhil değildir. İçecekler tekne barından temin edilir.
Özel Tekne / Gulet Kiralama: Türk karasularındaki palamar ücretleri, liman vergileri, yat sigortası, yakıt, tekne çamaşırlarının temizliği, kullanma suyu, transitlog, personel servisi ve teknedeki ekipmanların ücretsiz kullanımı fiyata dâhildir.

Kabin Kiralama: 1 hafta boyunca tam pansiyon konaklama ( kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri, 5 çayı- kek, bisküvi servisi ),içme suyu (yemekler sırasında), yakıt, kullanma suyu, personel servisi, yat sigortası, tekne çamaşırları, Türk sularındaki palamar ücretleri, liman vergileri, transitlog fiyata dâhildir.
Özel Yat turlarında tabii ki mümkündür. Kabin turlarında mümkün değildir. Kabin Turları belli programlar dâhilinde gerçekleştirilmektedir.
En az iki mayo, yüksek koruma güneş losyonu, şapka, koruyucu ruj, kamera ve/ veya handycam, güneşlenme havlusu, mutlu anılarınızı yazmak için bir hatıra defteri. Güvertede ayakkabıyla gezilmesine izin verilmez, sadece spor ayakkabıları ya da kara turlarında giyeceğiniz yürüyüş ayakkabılarınızı getirebilirsiniz. Getireceğiniz kıyafetler gündüz ve gece ısı değişimlerine uygun olmalıdır.
Standart Tekneler: Bu sınıftaki teknelerimiz diğer tekne çeşitleriyle aynı yapıda dizayn edilmiş olup, kliması yoktur. Her kabinde özel duş ve tuvalet mevcuttur. Kiralama fiyatları ekonomiktir.

Standart Plus Tekneler: Klimalı Standart teknelerdir. Kiralama fiyatları ekonomiktir.

Lüks Tekneler: Bu sınıftaki teknelerimiz standart teknelere göre daha geniş kabinlere sahiptirler. Her kabinde duş, tuvalet ve klima vardır. Kiralama fiyatları uygundur.

Ultra Lüks Tekneler: Ultra Lüks tekneler misafirlerimizin her türlü ihtiyaçları göz önünde bulundurularak dizayn edilmiş özel yapım guletlerdir. Bütün odalar klimalı olup hepsi özel olarak dekore edilmiştir. Tekneler hiçbir masraftan kaçınılmadan son teknoloji ekipmanlar ile donatılmışlardır. Fiyatları da bunlar göz önüne alınarak belirlenmiştir.
Bütün turlarda tekneye biniş saati 15.30'dan itibarendir. Tekneden ayrılma ise son gün sabah kahvaltıdan sonra saat 10.30'dadır. Bu saatten sonra tekne yeni gelecek olan misafirlerimiz için hazırlanmaya başlar. Uçak ya da otobüs saatleri geç olan yolcularımız bagajlarını Barbaros Yatçılık ofisine bırakabilirler.
Evet. Her türlü havaalanı transferlerinizi, talep etmeniz durumunda, organize edebiliriz.
Özel Yat kiralamada içecekleri kendiniz getirebilirsiniz. Servis ve sunumu bize aittir. Fakat kabin turlarında dışarıdan içki getirilemez, yat barından satın alınır.
Bildiğiniz üzere elektronik cihazlar 220 volt elektrik ile şarj olmaktadır. Her teknede maalesef mevcut değildir. Tura gelmeden önce bu isteğinizi bize bildirmeniz durumunda size yardımcı olunacaktır.
Güneşlenir, deniz sporları yapabilir, yüzebilir, balık tutabilirsiniz; kitap okuyabilir, akşamları ormanlık alanlarda yürüyüş yapabilirsiniz. Antik harabeleri ziyaret edebilirsiniz. Düzenlediğimiz kara turlarına iştirak edebilirsiniz. Yelken yapabilir, sevdiklerinizle birlikte olabilir ya da yalnızlığın keyfini çıkarabilirsiniz.
Özel Tekne Kiralamalarında bebeğinizi de getirebilirsiniz. Fakat Kabin Turlarında 12 yaşından küçük çocukların tekneyle yolculuk etmelerine izin verilmez.
Yatlarımızın tamamı sigortalıdır ve 3. şahısları da kapsamaktadır. Arzu eden konuklarımız kişisel kaza, sağlık ve seyahat sigortaları yaptırabilirler.
Özel Yat Kiralamalarında menü üzerinde her şey mümkündür. Kabin turlarında ise sadece vejetaryen konuklarımıza özel olarak yemek pişirilebilir.
Bu tahmin edilmesi zor bir soru. Daha önceki deneyimlerinize istinaden bunu en iyi siz bilebilirsiniz; fakat biz konuklarımızdan herhangi birinin böyle bir problem yaşadığına şahit olmadık. Guletlerimiz oldukça geniş ve konforludur, seyir halindeyken sert hava şartları haricinde fazla sallantı yapmazlar. Eğer deniz tutmasıyla ilgili bir sorununuz varsa tavsiye edebileceğimiz hafif tur programları ve tekne personelimizin dikkatli olup, hava şartlarına göre tekne seyrini ayarlamaları ile bu sıkıntı aşılabilir.
Personel sayısı teknenin büyüklüğüne ve kabin adedine göre değişir. 4 kabinli teknelerde 2, daha çok kabinli teknelerde 3 veya 4 mürettebat bulunur. Ultra Lüks yatlarda en az 4 veya 5 personel mevcuttur.
Genelde bahşişler personel arasında paylaştırılmak üzere kaptana verilir. Bahşiş miktarı ise tur için ödediğiniz ücretin % 5 civarı olabilir. Bahşiş vermek ya da vermemek tamamen sizin tercihinizdedir.
Salonda ve kamaralarda sigara içilmesine sağlık ve güvenlik nedeniyle izin verilmez. Sigara içen yolcularımız güvertede içebilirler.
Teknelerdeki kurallar gereği evcil hayvan getirilmesine izin verilmez.
Nisan, Mayıs, Ekim aylarında ortalama 20-26 derecedir. Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları ortalama sıcaklık 30-38 derece arasındadır. Hava çok nemli değildir ve yazın yağmur yağdığı pek görülmez.
Mürettebatlı tekne kiralamalarında herhangi bir belge ya da yeterliliğe ihtiyacınız yok. Tekne yelken yaptığı zamanlarda ister oturup yelkenin tadını çıkarırsınız isterseniz kaptanın verdiği bilgilendirmeler doğrultusunda yardımcı olabilirsiniz.
Barbaros Yatçılık olarak sizin için bir ya da daha fazla Yunan Adasını kapsayan tur programları hazırlayabiliriz. Yunan Adaları'ndaki liman masrafları fiyata dâhil değildir.
Ön Hazırlama Avansi dediğimiz (APA) charter ödemesi anında yapılır . MYBA koşulları altında genellikle toplam charter ücretinin % 25 i kadar hesaplanır, ancak bu miktar bazı ultra lüx yatlarda % 30 da olabilir. Gıda, içecek, liman ücretleri, kaptana seyire başlamadan önce verilir, bu ödeme yakıt gibi, kumanya gibi ve diğer masrafları karşılamak için tasarlanmıştır. yatın motor yakıtları, yağları ve diğer eksiklerini gidermek üzere kaptana teslim edilen charter ücretinin %25 miktarı olan APA sizin adınıza kaptan tarafından yapılan ödemelerdir. Bütün faturaların ve nakit harcama hesaplarının son karaya çıkma tarihinden önce yatın terkedilmesinden önce tamamlanmiş olması gerekir. Kaptan Yaptığı harcamaların dökümünü Size çıkarır ve eğer APA miktarından daha az harcama yapılmışsa size kalan kısmını iade eder, Eğer harcama miktarı APA miktarını geçiyorsa üstünü tamamlamanız gerekir.