CORFU ADASI ,YUNAN ADALARI YAT KİRALAMA ,CORFU ADASI KİRALIK GULET
Korfu ya da Yunanca Kerkyra,İyon adalarının en büyüğüdür. Homeros'un Odyssey'de atıfta bulunulan bu ada, Romalılar, Venedikliler ve İngilizler tarafından yönetilen uzun ve büyüleyici bir tarihe sahiptir. Korfu'nun Yunan adalarının en yeşili olduğu düşünülmekte ve başkenti olan Korfu şehri doğal güzelliğini keşfetmek için ideal bir mekan oluşturmaktadır.

Eski Kent, kaldırımlı sokakların Venedik tarzı panjurlarıyla renkli şehir evleriyle kaplı olduğu yürüyerek keşfedilir. Korfu şehrinin iki kalesi var. Doğu tarafındaki eski Bizans'ın tarihi kentin muhteşem manzarası vardır ve limana bakan yeni Venedik manzarası vardır.
Saint Spyridon Kilisesi, 1589 yılına dayanıyor ve farklı belltower'ı ve boyalı tavanını görmek için hediyelik eşya dükkanlarının bulunduğu labirent sokaklarında dolaşmaya değer.

Corfu Karnavalı her yıl Şubat / Mart başında yer alır ve çarpıcı, renkli kostümler geçit töreni ile ünlüdür. Corfu Kasabası'nın kuzeybatısındaki Paleokastritsa'daki sahil şeridi, keşfedilecek yemyeşil bitki örtüsü ve kumsal koylara sahiptir. Köyün uykulu ve pitoresk, her yönden nefes kesen manzaralı kayalık arazide yüksek. Sahilden sonra Meryem Ana Manastırı, Ortodoks keşişlerin yaşadığı ana cazibe merkezidir.

Sidari, adanın kuzey kıyılarında bir başka popüler yer. Biraz daha canlı, şehir gece hayatı ve plaj sporu karışımını sunuyor. İlginç kanalı d'amour kaya oluşumu, erozyona uğramış kumtaşı uçurumları ve kanallarıyla yıl boyunca ziyaretçileri cezbetmektedir.

Korfu adacıklarla çevrilidir ve tekneyle birkaçını ziyaret etmek mümkündür. Paxos ve Antipaxos adaları, sakin balıkçı köyleri, üzüm bağları ve zeytinliklerden oluşur. Arnavutluk'taki Saranda'ya günübirlik bir gezi yapmak için feribotlar ve yüksek hızlı hidrofil Kosfu kasabasındaki limana yüksek mevsimlik günde yaklaşık üç kez ayrılıyor. Yalnızca 40 mil uzunluğundaki adanın etrafında dolaşmak için araba kiralamanın en iyi yolu araba kullanmaktır. . Otobüsler, Corfu Town'daki istasyondan adanın çevresindeki birçok tatil merkezine saatlik bir sürede çalışırlar ve taksiler nispeten ucuzdur. Bir tekneyi nikacruise.com'dan kiralayabilirsiniz ve kuzey Korfu veya Güney Korfu adasında yelken açabilirsiniz. Korfu, engebeli dağlarla ve çam zırhlı bir kıyı şeridi ile tarihle iç içe olmuş bir Yunan adasıdır.

Mavi yolculuk için harika bir yer. Mayıs ve Ekim ayları arasında mavi yolculuk için mükemmel bir zaman. Mavi yolculuğun popüler hale geldiği Corfu Adasında erken rezervasyon yaptırarak istediğiniz yatı kiralayabilirsiniz.

Corfu Kabin Kiralama

Corfu Yat Kiralama