İptal ve İade Koşulları

Kiralama Koşulları ve Şartları
1. Bu internet sitesindeki tüm tatiller aşağıdaki şartlara tabi olarak satılmaktadır.

2. Sözleşmenin üzerinde ismi olan kişi tarafımızca grup lideri olarak kabul edilecektir ve bundan dolayı aşağıdaki koşul ve hükümleri kendisi ve rezervasyon listesindeki tüm kişiler için kabul etmiş olan kişidir.

3. Tüm fiyatların güncel hali internet sitesinde yayınlanmaktadır. Burada yayınlanan bilgiler en son güncellenmiş halleridir. Herhangi bir tazminat ya da geri ödeme yükümlülüğü olmaksızın; sitede yayınlanan servisleri, turları, fiyatları ya da gezi araçlarını değiştirme hakkımız saklıdır.

4. Rezervasyon sadece tur fiyatının tamamı ya da % 40 depoziti bedeli Nika Cruise tarafından alındığı zaman kesinlik kazanmaktadır.

5. Tekne içinde sigara içmek kesinlikle yasaktır bu konuda hassas davranmanız önemle rica olunur. Güvertede sigara içilebilir fakat rüzgarlı havalarda dikkatli olunması ve herhangi bir istenmeyen durumla karşılaşılmaması için azami özen gösterilmesi rica olunur. 

6. Yat sadece turistik gezi amacı ile kullanılabilir .Yasa ve yönetmeliklere uymazlık sonucu yata el konulması durumunda kiracının elde ettiği haklar saklı kalmak kaydı ile iş bu sözleşme derhal iptal edilir. Yata Türk yasalarına göre taşınması ve kullanılması yasak olan eşya ve maddeler alınmaz. 

7. Açıkça daha önceden beyan edilmedikçe, fiyatlara hiçbir müşterimiz için sigorta dahil değildir. Bundan dolayı , müşterilerimize sağlık sigortası (hastalık & kaza),bagaj kaybı/çalıntısı, hırsızlık ,iptaller gibi durumlar için kendi sigortalarını yaptırmaları tavsiye edilir. Tur sırasında söz edilen durumların oluşması halinde ,biz herhangi bir masrafta taahhüt altına girmiş olmayacağız. Bir kısım yada tüm parayı ödeme gibi bir sorumluluk altında da olmayacağız.

8. Nika‘nın sorumlulukları sınırlıdır. Nika; programdaki herhangi bir gecikme yada değişiklikten,ekipman veya makinaların bozulmasından,grev, soygun, bagaj kaybı/çalınmasından, gulet konaklaması sırasında oluşan herhangi bir zarardan, yemekten , bagaj elleçlemesinden, savaş veya terör olaylarından (tehdit-gerçek), hava şartlarından yada ilgili herhangi bir konudan dolayı hiçbir şartta sorumlu tutulamaz .Bu tip kayıplar yada masraflar müşteri tarafından kabul edilmek durumundadır.

9. Nika Cruise seyahat acentesinin; gezilerin,yat konaklamalarının yada bu gibi şeylerin herhangi bir bölümünde ,herhangi bir zaman değişiklik yapma hakkı saklıdır. Belirtilen fiyatları,yakıt fiyatları yada benzer ürünlerin fiyatlarında yapılan artışlar dolayısıyla değiştirilebilir. Böyle bir durumda ,yolcularımız ekstra oluşan fiyatı da ödemek zorundadır.

10. Yolcularımız da oluşacak herhangi bir memnuniyetsizlik halinde, misafirlerimizin tur henüz devam ederken acilen şikayetlerini Fethiye’deki Nika Cruise genel merkezine iletmelerini öneririz. Böylece yetkililerimiz soruna acil çözüm alabileceklerdir. Sonradan yapılacak olan şikayetler kabul edilmeyecektir.

11. Tuvalet kağıtları  mutlaka çöp sepetine atılmalıdır. Tuvaletlere yabancı madde atılmamasına özen gösterilmelidir.Servis botları su sporları ekipmanları kaptan bilgisi olmadan kullanılmamalıdır. Bu bilgiler tur öncesi tekrardan size hatırlatılacaktır. Yine de bu sebeplerden dolayı tekne  veya tur programında oluşabilecek aksaklıklardan acentemiz sorumlu olmayacaktır. 

12. Bu internet sitesinde beyan edilen bilgiler, bizim kanaatimize göre doğrudur. Ancak oluşacak herhangi bir yanlışlıktan dolayı hiçbir sorumluluk kabul edilmemektedir.

İPTAL KOŞULLARI

1. Sağlıkla yada ailevi nedenlerle ilgili olsa dahi , tekne turu rezervasyonu iptal etmek isteyen müşterilerimiz aşağıdaki ücretleri kabul etmek zorundadırlar.

2. Yat kiralamalarında 90 gün veya daha öncesinde haber verilirse; NIKA CRUISE iptalinizi kabul edecek ve tüm paranızı geri ödeyecektir.

3. Yat kiralamalarında 90 gün ve daha sonrasında (60. güne kadar) haber verilirse ; ödemenin %30 ‘u geri ödenecektir.

4. Yat kiralamalarında 59 gün ve daha sonrasında yapılan iptallerde ; Hiçbir şartta geri ödeme yapılmayacaktır.

5. 35. gün ve sonrasında yapılacak iptallerde, müşteri yani kiralayan kiralama bedelinin tamamını ödemek zorundadır.

6. Yolcularımızın tura herhangi bir nedenden dolayı katılmaması ve gecikmesi ,erken ayrılması durumunda herhangi bir geri ödeme yapılmayacaktır.